RN731JTTD94R2D25
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2D25
Description
RES 94.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
94.2Ohm
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Pbfree Code :
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD94R2D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C