RN731JTTD94R2D100
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2D100
Description
RES 94.2 OHM 0.5% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
94.2Ohm
Tolerance :
±0.5%
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W