RN731JTTD94R2C25
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2C25
Description
RES 94.2 OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
94.2Ohm
Working Voltage :
75V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
ECCN Code :
EAR99
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.25%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Series :
RN73
Datasheets
RN731JTTD94R2C25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2C25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C