RN731JTTD94R2B50
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2B50
Description
RES 94.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Pbfree Code :
Moisture Resistant
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Resistance :
94.2Ohm
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
1 (Unlimited)
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD94R2B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C