RN731JTTD94R2B25
Mfr.Part #
RN731JTTD94R2B25
Description
RES 94.2 OHM 0.1% 1/16W 0603
Resistance :
94.2Ohm
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Weight :
2.012816mg
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.1%
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Voltage - Rated :
50V
0603 (1608 Metric)
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Composition :
Thin Film
Pbfree Code :
yes
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD94R2B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD94R2B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C