RN731JTTD9422F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9422F50
Description
RES 94.2K OHM 1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Height :
450μm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Resistance :
94.2kOhm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Power Rating :
63mW