RN731JTTD9422F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9422F25
Description
RES 94.2K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
94.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
Case Code (Imperial) :
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±1%
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
ECCN Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9422F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9422F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C