RN731JTTD9422F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9422F100
Description
RES 94.2K OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
Resistance :
94.2kOhm
RN73
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Imperial) :
ECCN Code :
EAR99
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%
Thin Film
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Mounting Feature :
Surface Mount
Power Rating :
63mW