RN731JTTD9422D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9422D25
Description
RES 94.2K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Termination :
SMD/SMT
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
94.2kOhm
yes
Voltage - Rated :
50V
Height :
450μm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ECCN Code :
EAR99
RECTANGULAR PACKAGE
Case Code (Metric) :
Tolerance :
±0.5%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Weight :
2.012816mg
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD9422D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9422D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C