RN731JTTD9422B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9422B25
Description
RES 94.2K OHM 0.1% 1/16W 0603
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Resistance :
94.2kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.1%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Pbfree Code :
Datasheets
RN731JTTD9422B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9422B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 94.2kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C