RN731JTTD9421F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9421F100
Description
RES 9.42K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Metric) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
1 (Unlimited)
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
9.42kOhm
Case Code (Imperial) :
Mounting Feature :
Surface Mount
Additional Feature :
Ultra Precision
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
WRAPAROUND
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
Tolerance :
±1%
Datasheets
RN731JTTD9421F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C