RN731JTTD9421F10
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9421F10
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 9.42K OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Mounting Feature :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Composition :
Thin Film
Number of Terminations :
2
Tolerance :
±1%
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Working Voltage :
75V
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Surface Mount :
yes
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e3
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Series :
RN73
Resistance :
9.42kOhm
Datasheets
RN731JTTD9421F10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421F10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C