RN731JTTD9421C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9421C10
Description
RES 9.42K OHM 0.25% 1/16W 0603
Resistance :
9.42kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
JESD-609 Code :
e3
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.25%
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD9421C10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421C10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C