RN731JTTD9421B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9421B50
Description
RES 9.42K OHM 0.1% 1/16W 0603
RN73
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
WRAPAROUND
Pbfree Code :
ROHS3 Compliant
Case Code (Imperial) :
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
Weight :
2.012816mg
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
JESD-609 Code :
e3
Tolerance :
±0.1%
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
9.42kOhm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Datasheets
RN731JTTD9421B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9421B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.42kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C