RN731JTTD9420F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9420F50
Description
RES 942 OHM 1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height :
450μm
Tolerance :
±1%
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
Resistance :
942Ohm
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
1 (Unlimited)
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD9420F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9420F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 942Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C