RN731JTTD9420D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9420D25
Description
RES 942 OHM 0.5% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
942Ohm
Mounting Feature :
Surface Mount
Pbfree Code :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Case Code (Imperial) :
RN73
Voltage - Rated :
50V
Datasheets
RN731JTTD9420D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9420D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 942Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C