RN731JTTD9420B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9420B50
Description
RES 942 OHM 0.1% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
942Ohm
RN73
Termination :
SMD/SMT
ROHS3 Compliant
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Additional Feature :
Ultra Precision
Voltage - Rated :
50V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Case Code (Metric) :
Pbfree Code :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±0.1%
Datasheets
RN731JTTD9420B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9420B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 942Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C