RN731JTTD9420B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9420B10
Description
RES 942 OHM 0.1% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
1 (Unlimited)
ECCN Code :
EAR99
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
942Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±0.1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V