RN731JTTD93R1F50
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1F50
Description
RES 93.1 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Pbfree Code :
yes
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
93.1Ohm
ECCN Code :
EAR99
Tolerance :
±1%
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
FIXED RESISTOR
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
yes
Datasheets
RN731JTTD93R1F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C