RN731JTTD93R1F25
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1F25
Description
RES 93.1 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Surface Mount
Weight :
2.012816mg
Resistance :
93.1Ohm
Tolerance :
±1%
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Pbfree Code :
Thin Film
Case Code (Metric) :
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power Rating :
63mW
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Factory Lead Time :
10 Weeks
Case Code (Imperial) :
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD93R1F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C