RN731JTTD93R1C50
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1C50
Description
RES 93.1 OHM 0.25% 1/16W 0603
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Resistance :
93.1Ohm
RN73
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C