RN731JTTD93R1B25
Mfr.Part #
RN731JTTD93R1B25
Description
RES 93.1 OHM 0.1% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
93.1Ohm
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD93R1B25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD93R1B25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C