RN731JTTD9312F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9312F25
Description
RES 93.1K OHM 1% 1/16W 0603
Case Code (Imperial) :
Moisture Resistant
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Termination :
SMD/SMT
yes
Weight :
2.012816mg
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
93.1kOhm
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Tolerance :
±1%
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Datasheets
RN731JTTD9312F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9312F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C