RN731JTTD9312F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9312F100
Description
RES 93.1K OHM 1% 1/16W 0603
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Resistance :
93.1kOhm
RN73
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Case Code (Metric) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Surface Mount :
yes
Height :
450μm
ECCN Code :
EAR99
Additional Feature :
Ultra Precision
Datasheets
RN731JTTD9312F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9312F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C