RN731JTTD9312D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9312D25
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
0603 (1608 Metric)
Weight :
2.012816mg
e3
Case Code (Metric) :
Resistance :
93.1kOhm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Case Code (Imperial) :
yes
Power Rating :
63mW
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Voltage - Rated :
50V
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Feature :
Moisture Resistant
Termination :
SMD/SMT
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Height :
450μm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±0.5%
Datasheets
RN731JTTD9312D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9312D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C