RN731JTTD9312D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9312D100
Description
RES 93.1K OHM 0.5% 1/16W 0603
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
RECTANGULAR PACKAGE
Power Rating :
63mW
JESD-609 Code :
e3
Weight :
2.012816mg
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
93.1kOhm
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Pbfree Code :
yes
Case Code (Imperial) :
EAR99
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
ROHS3 Compliant
Termination :
SMD/SMT
Datasheets
RN731JTTD9312D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9312D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 93.1kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C