RN731JTTD9312B25
Mfr.Part #
RN731JTTD9312B25
Description
RES 93.1K OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±0.1%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
93.1kOhm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C