RN731JTTD9311F50
Mfr.Part #
RN731JTTD9311F50
Description
RES 9.31K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Power Rating :
63mW
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Voltage - Rated :
50V
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
JESD-609 Code :
e3
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±1%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Resistance :
9.31kOhm
Termination :
SMD/SMT
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9311F50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311F50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C