RN731JTTD9311F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9311F25
Description
RES 9.31K OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
JESD-609 Code :
e3
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Tolerance :
±1%
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Pbfree Code :
yes
Power Rating :
63mW
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Resistance :
9.31kOhm
Tape and Reel (TR)
Voltage - Rated :
50V
Number of Terminations :
2
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD9311F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C