RN731JTTD9311F100
Mfr.Part #
RN731JTTD9311F100
Description
RES 9.31K OHM 1% 1/16W 0603
ROHS3 Compliant
Power Rating :
63mW
Case Code (Metric) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Height :
450μm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Feature :
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
WRAPAROUND
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Mounting Feature :
Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Tolerance :
±1%
EAR99
Termination :
SMD/SMT
Weight :
2.012816mg
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
9.31kOhm
Datasheets
RN731JTTD9311F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C