RN731JTTD9311D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9311D25
Description
RES 9.31K OHM 0.5% 1/16W 0603
2
Voltage - Rated :
50V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
Resistance :
9.31kOhm
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Weight :
2.012816mg
RECTANGULAR PACKAGE
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
yes
Datasheets
RN731JTTD9311D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C