RN731JTTD9311D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9311D10
Description
RES 9.31K OHM 0.5% 1/16W 0603
Tape and Reel (TR)
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Tolerance :
±0.5%
1 (Unlimited)
Working Voltage :
75V
Resistance :
9.31kOhm
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
yes
Datasheets
RN731JTTD9311D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C