RN731JTTD9311C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9311C10
Description
RES 9.31K OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
9.31kOhm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm