RN731JTTD9311B50
Mfr.Part #
RN731JTTD9311B50
Description
RES 9.31K OHM 0.1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Tolerance :
±0.1%
Case Code (Metric) :
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Voltage - Rated :
50V
Resistance :
9.31kOhm
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Mounting Feature :
1 (Unlimited)
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD9311B50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311B50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C