RN731JTTD9311A25
Mfr.Part #
RN731JTTD9311A25
Description
RES 9.31K OHM 0.05% 1/16W 0603
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Tolerance :
±0.05%
Moisture Resistant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Additional Feature :
Ultra Precision
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
9.31kOhm
Mounting Feature :
Surface Mount
Datasheets
RN731JTTD9311A25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311A25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C