RN731JTTD9311A10
Mfr.Part #
RN731JTTD9311A10
Description
RES 9.31K OHM 0.05% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.05%
JESD-609 Code :
e3
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Resistance :
9.31kOhm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Thin Film
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Pbfree Code :
yes
Mounting Feature :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Datasheets
RN731JTTD9311A10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9311A10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 9.31kOhm, 0.063W 1/16W, ±0.05%, -55°C~155°C