RN731JTTD9310F25
Mfr.Part #
RN731JTTD9310F25
Description
RES 931 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Case Code (Imperial) :
Case Code (Metric) :
ECCN Code :
EAR99
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±1%
Moisture Resistant
Additional Feature :
Ultra Precision
Weight :
2.012816mg
FIXED RESISTOR
Termination :
SMD/SMT
Voltage - Rated :
50V
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Power Rating :
63mW
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
931Ohm
Height :
450μm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W