RN731JTTD9310F100
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9310F100
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 931 OHM 1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Operating Temperature :
-55°C~155°C
JESD-609 Code :
e3
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Additional Feature :
Ultra Precision
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Composition :
Thin Film
Tolerance :
±1%
Case Code (Imperial) :
Series :
RN73
Mounting Feature :
Surface Mount
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Number of Terminations :
2
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Surface Mount :
yes
Resistance :
931Ohm
Voltage - Rated :
50V
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Termination :
SMD/SMT
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ECCN Code :
EAR99
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Pbfree Code :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Datasheets
RN731JTTD9310F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C