RN731JTTD9310F10
Mfr.Part #
RN731JTTD9310F10
Description
RES 931 OHM 1% 1/16W 0603
Resistance :
931Ohm
Additional Feature :
Ultra Precision
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Tolerance :
±1%