RN731JTTD9310D50
Mfr.Part #
RN731JTTD9310D50
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0603
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Working Voltage :
75V
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Resistance :
931Ohm
RECTANGULAR PACKAGE
Datasheets
RN731JTTD9310D50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310D50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C