RN731JTTD9310D25
Mfr.Part #
RN731JTTD9310D25
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Series :
RN73
Termination :
SMD/SMT
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Voltage - Rated :
50V
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Metric) :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
ECCN Code :
EAR99
Height :
450μm
Tolerance :
±0.5%
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Power Rating :
63mW
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Resistance :
931Ohm
Weight :
2.012816mg
Composition :
Thin Film
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Datasheets
RN731JTTD9310D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C