RN731JTTD9310D100
Mfr.Part #
RN731JTTD9310D100
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Case Code (Metric) :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Weight :
2.012816mg
JESD-609 Code :
e3
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±0.5%
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Composition :
Thin Film
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height :
450μm
Termination :
SMD/SMT
Power Rating :
63mW
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Voltage - Rated :
50V
ECCN Code :
EAR99
Case Code (Imperial) :
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
931Ohm
Series :
RN73
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Datasheets
RN731JTTD9310D100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310D100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C