RN731JTTD9310D10
Mfr.Part #
RN731JTTD9310D10
Description
RES 931 OHM 0.5% 1/16W 0603
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.5%
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Packaging :
Tape and Reel (TR)
JESD-609 Code :
e3
Resistance :
931Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Working Voltage :
75V
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Operating Temperature :
-55°C~155°C
EAR99
Datasheets
RN731JTTD9310D10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310D10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C