RN731JTTD9310C50
Mfr.Part #
RN731JTTD9310C50
Description
RES 931 OHM 0.25% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
JESD-609 Code :
e3
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Packaging :
Tape and Reel (TR)
0603 (1608 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Moisture Resistant
Working Voltage :
75V
Tolerance :
±0.25%
Resistance :
931Ohm
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±50ppm/°C
Datasheets
RN731JTTD9310C50
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310C50
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.25%, -55°C~155°C