RN731JTTD9310C10
Mfr.Part #
RN731JTTD9310C10
Description
RES 931 OHM 0.25% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Resistance :
931Ohm
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Tolerance :
±0.25%
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Working Voltage :
75V
Series :
RN73
Mounting Feature :
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm