RN731JTTD9310B25
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
RN731JTTD9310B25
Manufacturer
KOA Speer Electronics, Inc.
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Datasheet
Download
Description
RES 931 OHM 0.1% 1/16W 0603
Manufacturer :
KOA Speer Electronics, Inc.
Product Category :
Chip Resistor - Surface Mount
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Composition :
Thin Film
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Pbfree Code :
yes
Terminal Finish :
Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Packing Method :
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Number of Terminations :
2
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Case Code (Imperial) :
Additional Feature :
Ultra Precision
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Voltage - Rated :
50V
Case Code (Metric) :
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Construction :
RECTANGULAR PACKAGE
Terminal Shape :
WRAPAROUND
ECCN Code :
EAR99
Power Rating :
63mW
Feature :
Moisture Resistant
Tolerance :
±0.1%
Resistance :
931Ohm
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Termination :
SMD/SMT
Series :
RN73
Surface Mount :
yes
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W