RN731JTTD9310B10
Mfr.Part #
RN731JTTD9310B10
Description
RES 931 OHM 0.1% 1/16W 0603
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Resistance :
931Ohm
Tolerance :
±0.1%
RN73
JESD-609 Code :
e3
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Temperature Coefficient :
±10ppm/°C
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Pbfree Code :
0603 (1608 Metric)
Working Voltage :
75V
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Terminal Shape :
WRAPAROUND
Additional Feature :
Ultra Precision
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Datasheets
RN731JTTD9310B10
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD9310B10
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 931Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.1%, -55°C~155°C