RN731JTTD92R0F25
Mfr.Part #
RN731JTTD92R0F25
Description
RES 92 OHM 1% 1/16W 0603
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Surface Mount :
yes
Case Code (Imperial) :
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Voltage - Rated :
50V
Power Rating :
63mW
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
JESD-609 Code :
e3
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Number of Terminations :
2
Additional Feature :
Ultra Precision
Termination :
SMD/SMT
Resistance :
92Ohm
Tolerance :
±1%
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Series :
RN73
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Case Code (Metric) :
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Weight :
2.012816mg
Height :
450μm
TR, PUNCHED PAPER, 7 INCH
Datasheets
RN731JTTD92R0F25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD92R0F25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C