RN731JTTD92R0F100
Mfr.Part #
RN731JTTD92R0F100
Description
RES 92 OHM 1% 1/16W 0603
Chip Resistor - Surface Mount
Termination :
SMD/SMT
Temperature Coefficient :
±100ppm/°C
Tolerance :
±1%
JESD-609 Code :
e3
Height :
450μm
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
Resistance :
92Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
2
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Power Rating :
63mW
Additional Feature :
Ultra Precision
Case Code (Imperial) :
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Voltage - Rated :
50V
Moisture Resistant
Case Code (Metric) :
Datasheets
RN731JTTD92R0F100
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD92R0F100
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92Ohm, 0.063W 1/16W, ±1%, -55°C~155°C