RN731JTTD92R0D25
Mfr.Part #
RN731JTTD92R0D25
Description
RES 92 OHM 0.5% 1/16W 0603
Rated Power Dissipation (P) :
0.063W
JESD-609 Code :
e3
1 (Unlimited)
Case Code (Imperial) :
Resistance :
92Ohm
Size / Dimension :
0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
Voltage - Rated :
50V
WRAPAROUND
Termination :
SMD/SMT
Case Code (Metric) :
Height :
450μm
Temperature Coefficient :
±25ppm/°C
Operating Temperature :
-55°C~155°C
Height Seated (Max) :
0.022 0.55mm
Tolerance :
±0.5%
Series :
RN73
Power Rating :
63mW
Power (Watts) :
0.063W 1/16W
Package / Case :
0603 (1608 Metric)
Resistor Type :
FIXED RESISTOR
Pbfree Code :
EAR99
Datasheets
RN731JTTD92R0D25
KOA Speer Electronics, Inc. RN731JTTD92R0D25
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, RN73 Series, Thin Film, 92Ohm, 0.063W 1/16W, ±0.5%, -55°C~155°C